Kadetsko prvenstvo Hrvatske u plivanju održalo se u Zadru na Višnjiku proteklog vikenda, od 17. i 18. veljače 2024. Među najupsješnijim plivačima bili su Loren Benčić i Paola Kovačić.

Loren Benčić je prvak Hrvatske u disciplini 100 prsno s vremenom 1:10.22, a na 50 prsno viceprvak s vremenom 32.65. Osim toga, prema ukupnom zbroju bodova u višeboju prsno zauzeo je 2. mjesto (1709 bodova).

Paola Kovačić je osvojila dvije brončane medalje na 100 leđno s vremenom 1:10.14 i 100 slobodno s vremenom 1.01.93. Na 50 slobodno je zauzela četvrto mjesto.

Za Plivački klub Arenu, osim Lorena Benčića i Paole Kovačić nastupili su po prvi put Andrea Kulaš, Eni Petrović, Emili Bilić, Amar Saračević i Daris Džanić u pratnji trenerice Katarine Turčinović i Ane Lučić. Svi su otplivali svoje osobne rekorde u konkurenciji od četrdeset klubova i 289 plivača. (iPress)